KONST / Skulptur & konsthantverk / Gipsrelief 11491068

nr 1149 1068

Carl Deelsbo

(1892-1990), Sverige

Gipsrelief, Manshuvud, osignerad, 39x32 cm. Proveniens familjen Deelsbo

Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 4 december 2017
kl 20:42:33

  • Tema
  • 4 dec

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo